למה בכלל צריך חלונות כהים לרכב?

אם בעבר הלא רחוק חלונות כהים לרכב הותקנו ברכבם של אישים חשובים, ברכבי ביטחון וברכבם של ידוענים ותמיד סיפקו לנו תחושה של מיסתורין, בשנים האחרונות ניתן לראות חלונות כאלו בכמות לא מבוטלת גם ברכבים פרטיים, נתון שמוביל לשאלות: 'מדוע צריך חלונות כהים לרכב והאם רשימת היתרונות כה ארוכה עד כי היא כובשת בעלי רכבים רבים?' מעוניינים לדעת מה היתרונות של השחרת חלונות לרכב ומדוע גם לכם כדאי? התחילו לקרוא!

רוצה להשחיר את חלונות הרכב? נא להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

אפשר גם לחייג: 052-9095455

השחרת חלונות לרכב

כל היתרונות בצבע אחד – שחור זה הצבע החדש!

  • אין סכנת הסתנוורות – הכהיית החלונות מונעת מצבים מסוכנים בהם נהג יכול למצוא עצמו מסונוור על יד אור השמש העוצמתי, דבר שיכול להוביל בקלות לתאונות דרכים מצערות.

  • נמנעת קרינה מסוכנת – חלונות כהים מסננים את קרינת האולטרה ויולט המסוכנת של השמש (UV).

  • מווסתים את הטמפרטורה ברכב – חלונות כהים תורמים במידה רבה לשמירת טמפרטורה נעימה ברכב, שכן יש להם תפקיד פעיל בהורדת מידת ההתחממות של הרכב.

  • שומרים על הפרטיות – אנשים ששוהים מחוץ לרכב לא יוכלו לראות את המתרחש בתוך הרכב, דבר שמאפשר פרטיות לנוסעים.

  • חוסכים בדלק – כיוון שרכב שחלונותיו כהים אינו מתחמם כמו רכב עם חלונות שקופים, באם תחליטו על הכהיית חלק מהחלונות ברכב, קרוב לוודאי שתוכלו לחסוך משמעותית בכל הקשור אל הוצאות מזגן, דבר שיוביל גם לחיסכון בדלק.

  • שמים דגש על אווירה – חלונות כהים יוצרים אווירה אינטימית ברכב.

  • לא מוותרים על שיק חיצוני – חלונות כהים ברכב משדרגים את המראה החיצוני של הרכב ולעיתים הופכים אותו לבעל מראה יוקרתי ואלגנטי.

חשוב לדעת שלמרות שאנשים מחוץ לרכב אינם יכולים לראות את המתרחש בו, יושבי הרכב אינם מוגבלים בראיית החוץ. כל נוסעי הרכב יוכלו לראות את המתרחש מחוץ לרכב, בדיוק כמו ברכב שחלונותיו שקופים. יתרון נוסף הוא שמשום שאין אפשרות לראות את תכולת הרכב, הסיכויים שמא מישהו יפרוץ על מנת לגנוב מערכת דיסקים מתוחכמת או כל דבר אחר, נמוכים.

השחרת חלונות רכב

שיטות הכהייה

ישנן שיטות רבות שעיקרן הכהיית שמשות הרכב. הפופולאריות ביניהן הן שיטת הכהייה אלקטרו כימית ושיטת הכהייה שעיקרה ציפוי והדבקה. השיטה הראשונה מתבצעת באמצעות לייזר והיתרונות שלה הם שהתוצאה אינה זמנית, כלומר ההכהייה אינה דוהה במהלך הזמן ואינה מתקלפת. השיטה השנייה, וזו שאידיאלית לאנשים שמעוניינים בפתרון בעלות נמוכה, היא ציפוי והדבקה של מדבקות כהות על חלונות הרכב וזאת על ידי מומחים בתחום.

איסורים ותקנה 365 ד'

הקלדת מחרוזת המילים 'חלונות כהים לרכב' וסיור קטן ברחבי הרשת האינטרנט יחשפו בפני כל אחד ואחת את הדילמה של רבים בכל הקשור אל הכהיית חלונות הרכב. קיימת טענה ברשת שמשרד התחבורה אוסר פעולה זו ולכן היא אינה חוקית . טענה זו מולידה דילמה באשר לכדאיות של הכהיית חלונות הרכב.  נכון להיום רשת האינטרנט מלאה באזהרות שכל מי שיכהה את חלונות רכבו לא יצליח לעבור בהצלחה את הטסט השנתי ואף יספוג קנס ממשטרת התנועה. דבר זה אינו בהכרח נכון. כמו בכל דבר גם כאן יש מידתיות ויש תקן ברור ולכן כאשר אתם פונים אל חברה שמציגה את עצמה כמומחית בתחום 'חלונות כהים לרכב', חשוב שתבררו האם היא פועלת על פי תקנה 365 ד' של משרד התחבורה.

תקנה 365 ד', מורה על כך שניתן להכהות את חלונות המושבים האחוריים של הרכב. לגבי איסורים וקנסות? שוטר תמיד רשאי לעצור את רכבכם ולהזמין בוחן תנועה למקום כאשר הוא חושד שחלונות רכבכם אינם עומדים בתקנה הישראלית. אותו בוחן יבדוק האם השמשות של הרכב עומדות בתקינה או לא.  היה והוא החליט שהכהיית החלונות אינה בהתאם לתקנה, הוא יאסור את השימוש ברכב עד אשר יתוקנו כל הליקויים שנמצאו. בנוסף, נהיגה ברכב שאינו תקין, קרוב לוודאי שתגרור איסור שימוש וכן קנס בסך אלף ₪.

כעת, לאחר שקראתם אודות כל היתרונות של חלונות כהים לרכב, השיטות, האיסורים ותקנה 365 ד', כל שנותר הוא להחליט האם גם אתם מעוניינים ליהנות מחלונות כהים ברכבכם, ולבחור את אותה חברה אמינה ובעלת מוניטין מוצלח בתחום למטרת ביצוע העבודה. בהצלחה!

אולי יעניין אותך גם:

השחרת חלונות לרכב בלייזר

כתיבת תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

סגירת תפריט