משחירים חלונות ברכב ונמנעים מקנסות!

השחרת חלונות מסתמנת כיום כאחד מהצעדים הנבונים שנהגים יכולים לעשות על מנת להעלות את ערך הרכב שלהם ולהבטיח נסיעה בריאה יותר. יחד עם זאת, לא מעט נהגים תוהים האם מדובר על מהלך שהינו חוקי. רגע לפני שגם אתם משחירים את חלונות הרכב וזוכים לנסיעה בטוחה ונעימה יותר, כדאי שתדעו גם אתם איך החוק פועל ומה התקנות אומרות. שימו לב: עבירה על החוק מסכנת אתכם בקנס כספי ובאיסור נהיגה על הרכב.

רוצה להשחיר את חלונות הרכב? נא להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

אפשר גם לחייג: 052-9095455

תחילה, חלונות כהים לא היו אפשריים או חוקיים, עד לכדי רמה שרכב עם חלונות כהים לא היה יכול לעבור טסטים. יחד עם זאת, בשנת 2005 תקנות משרד התעבורה שונו וכיום זו ההנחייה העדכנית: גם אתם יכולים להנות מהשחרת חלונות הרכב כל עוד הם של החלונות הצמודים אל המושבים האחוריים של הרכב. שימו לב, כי במקרים בהם תבצעו השחרת שמשה קדמית או השחרת שמשה אחורית הרכב שלכם לא יוכל לעבור את הטסט השנתי, מה שמעמיד אתכם בפני סוגייה מורכבת.

לא מסתבכים עם החוק עם השחרת החלונות

לא מעטים הנהגים שלא מודעים כלל לקיומו של חוק בדבר חלונות כהים, כך שהם מגיעים למכונים שונים ומבקשים להכהות את השמשה הקדמית או האחורית. שימו לב, כי למרות שהאחריות הינה בראש ובראשונה שלכם כנהגים, עדיין ישנה חובה מוסרית של בעלי המכונים השונים ליידע אתכם לגבי האיסור להכהות שמשה קדמית או אחורית. שימו לב כי ציפוי כהה לשמשה הקדמית או האחורית הינו עבירה על החוק שיכולה לעלות לכם לא מעט.

עצר אתכם שוטר: מה עושים כעת?

כאמור, ישנם הנהגים שלא מודעים כלל לחוקים בדבר החלונות הכהים. דעו כי מאחר ומדובר על עבירה על החוק, שוטר יכול לעצור אתכם כאשר העילה הינה שמשות כהות. במקרים רבים מגיע אל המקום בו נעצרתם בוחן תנועה שתפקידו הוא להחליט האם השמשות כהות מדי ולא עומדות בתקן הישראלי, או לחילופין לקבוע כי אין בהן כל פגם. דעו כי במקרים בהם אכן יוחלט כי השמשה כהה מדי, בסמכותו של בוחן התנועה לאסור עליכם לנהוג ברכב עד לתיקון השמשות. יחד עם זאת, ישנם מקרים קיצוניים יותר בהם בוחן התנועה והשוטר יכולים להחליט כי מדובר על רכב שאינו תקין. במקרים שכאלו, אתם עתידים לקבל קנס המגיע עד לכ-1000 שקלים ולאיסור נהיגה ברכב.

במידה ואתם מעוניינים להכהות את החלונות ברכב, דעו כי תוכלו לעשות זאת על פי חוק ואכן מומלץ לעשות זאת. על פי חוק, מותר לכם להכהות את החלונות שבצד המושבים בחלקו האחורי של הרכב בלבד. כדאי ליישם עבודה שכזו אך ורק עם חברות מובילות שיבצעו ציפויים איכותיים ועמידים לאורך זמן, ומעבר לכך חברות מובילות הן גם אלו המכירות את כל התקנות, כך שהעבודה שתבוצע אצלכם תהיה חופפת לחוק.

ציפוי חלונות כהה אסור – מה לגבי מדבקות?

השאלה הנשאלת המון פעמים היא האם מותר לשלב מדבקות או פרסומות שונות בשמשה הקדמית או האחורית. התשובה לשאלה זו הינה חד משמעית והיא שלילית. מאותן סיבות שישנו איסור על השחרת שמשה קדמית ואחורית, גם ישנו איסור על הדבקה או ציפוי של פרסומות או כיסויים אחרים. כל ציפוי שלא משלבים על השמשות יכול לפגום באיכותן, כך שבמקרים מצערים של תאונות דרכים אתם מסכנים את עצמכם. השמשות בנויות באופן כזה שעתיד להגן עליכם בשעת חירום, כך שיש להשאיר זכוכיות אלו כפי שהן מבלי לשנות את מרקמן.

כתיבת תגובה

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

סגירת תפריט