השחרת חלונות לרכב – מה אומר החוק?

הקלדת מחרוזת המילים 'השחרת חלונות לרכב' תוביל אתכם לכמות ענק של תוצאות שעיקרן חיפוש תשובה לשאלה: 'מה אומר החוק על השחרת חלונות ברכב?' אם עד היום השתייכתם אל קהל הנמנעים מביצוע פעולה זו וזאת משום שלא הייתם בטוחים שפעולה זו אכן חוקית או משום שהיה לכם ברור שפעולה זו אינה חוקית, אנו שמחים לבשר לכם שנפתרה התעלומה וכיום כל אחד מי שמעוניין בכך יכול להכהות את חלונות רכבו וליהנות מכל היתרונות המשויכים לפעולה זו. מה אומר החוק על עניין זה? התחילו לקרוא!

רוצה להשחיר את חלונות הרכב? נא להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

אפשר גם לחייג: 052-9095455

חלונות כהים לרכב

תקנה 365 ד'

הטקסט המקורי של תקנה 365 המעודכנת הינו: " לא ירשם או יחודש רישיונו של רכב שהשמשה הקדמית והאחורית והשמשות ליד המושבים הקדמיים המותקנות בו, כולן או מקצתן צופו בחומר ציפוי בין בהתזה, בין בהדבקה ובין בכל דרך אחרת"

תקנות משרד התעבורה כוללות את תקנה 365 ד' שעיקרה נושא החוקיות של חלונות כהים. אם עד שלב מסוים תקנה זו אסרה על ציפוי או הכהיית שמשות הרכב, בתאריך 27.9.2005 חל תיקון שעיקרו ניתן להשחיר אך ורק את החלונות של המושבים האחוריים של הרכב. מה קורה אם פועלים בניגוד לחוק? בהתאם לתקנה של משרד התחבורה נכון לשנת 2017 רכב עם שמשות כהות בניגוד לחוק לא יעבור את הטסט השנתי.

גרים באיזור הדרום? כנסו למידע על השחרת חלונות לרכב בב"ש

המשטרה והשחרת חלונות לרכב

חשוב לדעת שאם שוטר חושד שהשמשות של הרכב שלכם כהות מדי, הוא רשאי לעצור את רכבכם ולהזמין בוחן תנועה למקום כאשר המטרה היא שאותו בוחן יבדוק האם השמשות של הרכב שלכם אכן עומדות בתקנה הישראלית, או לא. באם הבוחן יחליט שהשמשות של הרכב אינן בהתאם לתקן, הוא יוכל לאסור את השימוש ברכב עד אשר תתקנו את כל הליקויים שנמצאו. כלומר, הנהג יצטרך להוריד את הציפויים של הרכב ולחזור אל הבוחן במטרה שזה יאשר לו שהליקויים תוקנו. בנוסף, נהיגה ברכב שמוגדר על ידי בוחן תנועה או שוטר כרכב שאינו תקין, תגרור אחריה איסור שימוש וקנס בסך 1000 ₪. כמו כן, באם אותו אדם לא חזר אל הבוחן בהתאם למועד שהבוחן קבע, הרכב ייחשב כבעל הודעת איסור שימוש ונהיגה בו תיחשב עבירה חמורה שתוביל לזימון לדין.

 

השחרת חלונות לרכב

שיטות השחרת חלונות – החוק וחריגים

אמנם יש שיטות שונות להכהיית חלונות רכב, כמו למשל שימוש בהתזה, השחמה בתנור, השחרת חלונות לרכב בלייזר, בפילם ובמדבקות שונות, אך תמיד יש לזכור שכל השיטות הללו אסורות על פי חוק בכל הקשור אל השחרת השמשות הקדמיות, השחרה של השמשות האחוריות והשחרה של אותן שמשות שליד מושב הנוסע והנהג (מקדימה). קיים איסור גם על הדבקת פרסומת רשת על השמשה האחורית וזאת משום שפרסומת רשת משנה את התכונות של השמשה ויכולה לסכן את הנוסעים בעת נהיגה ובמקרה של תאונה. למרות זאת חשוב לדעת שיש גם מצבים חריגים, כמו למשל רכבים חדשים שהגיעו לארץ מחו"ל. באם רכב הגיע לארץ מחו"ל עם שמשה אחורית כהה (דבר שבוצע על ידי יצרן הרכב), לרכב אין בעיה חוקית, שכן הוא עבר בדיקת תקינות כשהוא נכנס לישראל וזכה לאישור ממשרד התחבורה. לכן, הוא נחשב כעומד בתקן הישראלי וניתן ליהנות מחלונותיו הכהים ללא חשש.

לסיכום, מבחינת החוק, ניתן להשחיר את החלונות שבצד המושבים האחוריים של הרכב.  טרם השכרת שירות השחרת חלונות לרכב מחברה, תמיד חשוב לוודא שמדובר על חברה שעובדת עם יצרנים מובילים בתחום ומשתמשת אך ורק בחומרים שעומדים בתקנים הישראלים המחמירים ביותר. בהצלחה!

אולי יעניין אתכם מחירי הכהיית חלונות ברכב >>

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

דילוג לתוכן