איך יודעים שהמצבר חלש?

כשאנחנו מבקשים נורה בחדר, אנחנו לוחצים על מתג. אם הנורה נדלקת מיד ומאירה את החדר בשיא עוצמתה, אנחנו יכולים להבין מכך שהנורה חזקה ואין איתה שום בעיה. אך אם הנורה מתחילה להבהב, להידלק ולהיכבות, אנחנו יכולים להניח שתי הנחות, או שהיא לא מותקנת בצורה נכונה, או שהיא מתחילה להיחלש ובקרוב נצטרך להחליף אותה.

רוצה להשחיר את חלונות הרכב? נא להשאיר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

אפשר גם לחייג: 052-9095455

זה נכון לגבי כל מוצר חשמל או מתקן אחר. אם הוא לא עובד בצורה ישירה, בשיא הכוח, אז סביר להניח שהוא מתחיל להישחק והוא כבר לא יכול לספק לנו את מה שאנחנו זקוקים לו. דוגמה טובה לכך אנחנו יכולים למצוא, למשל, במחשבים. אם מדי פעם מופיעה עלינו הודעת שגיאה, סימן שהמחשב איננו תקין וזה עניין של זמן עד שהוא לא יעבוד כלל.

בתור בעלי רכב אנחנו מכירים את זה, למשל, בכל מה שקשור אל מצברים ואל משך חיי מצבר. באופן טבעי, סטנדרטי, כשאנחנו נכנסים לרכב ומתניעים אותו, הרי שאם הוא מותנע מיד, אז סימן שהרכב בסדר, המצבר מלא ואין שום בעיה. אך אם לא מותנע מיד ויש בעיה, לוקח זמן עד שאנחנו מצליחים להתניע אותו, זה סימן בשבילנו, ייתכן ועלינו להחליף את המצבר כמה שיותר מהר.

צריך לומר, יש מכוניות בהן אנחנו יכולים למצוא סימני אזהרה לכך שהמצבר נחלש. מכוניות רבות מכילות נורות אשר מהבהבות ונדלקות כאשר המצבר עומד להתרוקן. המטרה היא למנוע מאיתנו לנהוג ברכב במצב כזה נסיעות ארוכות, על מנת שלא נתקע עם הרכב. הפתרון הוא כמובן לגשת מיד למוסך או להזמין ניידת שירות שתפרוק את המצבר מהרכב ותתקין במקומו מצבר חדש.

כיצד אנחנו יכולים לדעת אם המצבר שלנו נחלש? מאחר והמצבר אחראי על כל מערכות החשמל ברכב, הרי שאנחנו יכולים לראות את זה, גם בהיבטים של התנעה, אך גם בהיבטים נוספים, למשל, אם התאורה של הרכב, הפנסים, אינם עובדים כראוי, וכן אם מערכות אחרות ברכב אינן פועלות כסדרן.

לפני סיום רק נדגיש, עצם העובדה שמערכת מסוימת לא עובדת בצורה סדירה לא מלמדת בהכרח שהמצבר לא טוב, שכן ייתכן והמערכת עצמה איננה תקינה.

כתיבת תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

דילוג לתוכן